سرویس های داخل ساختمان

 

سرامیک منزل و به ویژه کاشی های سرویس بهداشتی و حمام به دلیل تماس بسیار با آب و قرار داشتن در محیط مرطوب محل مناسبی برای رشد انواع قارچ ها و باکتری ها هستند و پس از مدتی رنگ آنها کدر و تیره می شود. که هم در دراز مدت موجب بیماری می شود و هم جلوه ی زشتی پیدا می کند. همچنین اگر همچون برخی مناطق آب دارای املاح بسیار باشد این املاح به مرور زمان بر روی شیرآلات آشپزخانه و سرویس های بهداشتی و حمام رسوب کرده و پاکیزگی و زیبایی آنها را از بین می برد.

برای جلوگیری از این مشکلات می توان از پوشش های آنتی باکتریال استفاده نمود تا با انجام واکنش های شیمیایی با دیواره سلولی این میکروارگانیزم ها از رشد آن ها جلوگیری نموده و سطوح را پاک و پاکیزه نگاه دارند.

 همچنین در محیط هایی مانند سرویس های بهداشتی به دلیل حضور مداوم رطوبت پس از مدتی آب از دیوار ها و کف نفوذ کرده و اگر مانعی در سر راه آن نباشد به طبقات دیگر و یا اتاق های مجاور نم پس می دهد که می تواند خسارات زیادی به بار آورد و وقت و هزینه زیادی را تلف کند.

برای حل این مشکل از ملات سیمانی ضدآب استفاده می کنند.با اعمال ملات سیمانی ضد آب قبل از پوشاندن سطوح توسط کاشی و سرامیک، می توان لایه ای محافظ در باربر آب و رطوبت ایجاد نمود که مانند سطوح هیدروفوب آب را عبور نمی دهد. این پوشش ها که اعمال بسیار راحتی دارند، آلودگی های قیرگونی و ایزوگام را ندارند و به لحاظ مکانیکی نیز مقاوم اند. به همین دلایل تقاضا برای استفاده از این محلول برای تمیز و زیبا نگهداشتن سرویس های داخل منزل به سرعت در حال افزایش است.